Министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов разпореди на екипите на Агенцията за социално подпомагане (АСП) да бъдат в пълна готовност да окажат подкрепа на пострадали хора от влошената метеорологична обстановка.
През последното денонощие лошото време доведе до проблеми в редица региони. В някои населени места бяха нанесени щети на домове и дворове.
Екипите на АСП са готови да съдействат при необходимост от временно настаняване. На място те ще консултират и хората за възможностите за подпомагане при бедствия, които предоставя Министерството на труда и социална политика.
По закон хората с пострадало имущество имат право на помощ до три пъти линията на бедност – 1171 евро, а ако пострадалото жилището е единствено могат да получат още 1550 евро, предава Фокус.
По разпореждане на министър Адемов екипите на АСП ще посетят пострадалите в хасковска област, където има залети дворове и приземни етажи, а на места беше спряна и електроенергията.
Социалните служители получиха инструкции да се свържат и с възрастни и уязвими хора от Община Ардино, където има откъснати села заради покачването на нивото на река Арда в Кърджалийско. Служителите на АСП следят внимателно и ситуацията в община Гълъбово заради покачването на нивото на река Соколица.
Екипите на агенцията са готови да реагират и на други места в страната при необходимост.


Be the first to comment on "До 1171 евро помощи могат да получат пострадалите от лошото време през последните дни"