Home » БЪЛГАРИЯ » Браво, момичета! Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели Световната купа / СНИМКИ
Браво момичета! Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели Световната купа / СНИМКИ

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели Световната купа в София.

Вчера нашите момичета бяха на трета позиция във временното класиране, но днес в състав Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Камелия  Петрова и Радина Томова изиграха много добре смесеното съчетание с 2 топки и 3 ленти и с оценка от 32.700 грабнаха шампионската титла!

„АНСАМБЪЛЪТ НА БЪЛГАРИЯ СПЕЧЕЛИ ТИТЛАТА В МНОГОБОЯ ПРИ АНСАМБЛИТЕ НА СВЕТОВНАТА КУПА В СОФИЯ!
БРАВО, МОМИЧЕТА! ШАМПИОНСКА БЪЛГАРИЯ ДНЕС!“, написа Българската федерация по художестена гимнастика във фейсбук страницата си, където бяха публикувани снимки и видеа от успеха.

На второ място се класира Израел с 63.350 точки (31.900 и 31.450), а на трето е Франция с 63.250 точки (33.250 и 30.000).

Световната купа в София завършва с неделя с финалите при жените и при ансамблите, които започват в 13.00 часа и ще продължат до около 17.30 часа.

Стилияна Николова пък спечели злато в многобоя от Световната купа. Младата ни звезда събра общ сбор от 131,300 точки, с което остави зад себе си световната шампионка София Рафаели от Италия, която остана със 128,750. Трета на почетната стълбичка се нареди Тахмина Икромова от Узбекистан със 124,550.

Другата българка в многобоя – Ева Брезалиева, допусна груба грешка на лента и остана без оценка за уреда. Тя обаче получи най-висок резултат на бухалки – 33,450, с което влезе във финала на този уред.