Валентин тича 24 часа, за да купи детска линейка: Пробягва 161 км с кауза, не спира, въпреки че прегрява

Валентин тича 24 часа, за да купи детска линейка: Пробягва 161 км с кауза, не спира, въпреки че прегрява

161 километра за едно денонощие, без сън и под палещото юлско слънце.

Това е изпитанието, което Валентин Сурталов преодолява в Морската градина във Варна, за да подкрепи кампания за закупуване на детски линейки.

Още преди старта 22-годишният Валентин влиза в изпитанието без пълноценна почивка. След финала признава, че общо близо 40 часа не е спал.

“Предната вечер почти не можах да заспя. Като си легнах след края, вече бях буден около 40 часа”, разказва пред “България Днес” Сурталов.

Ултрамаратонецът стартира в 9 часа сутринта и финишира точно 24 часа по-късно, след като е изминал 161 километра. Най-голямото препятствие не е самото бягане, а безмилостната жега.

Валентин изминава 161 км за 24 часа
Валентин изминава 161 км за 24 часа

“През деня страшно прегрях. Към полунощ започна да ми се повдига и около час ми беше много тежко. После успях да го превъзмогна и продължих”, споделя Валентин.

По трасето ултрамаратонецът не спира да се зарежда с храна и течности. На всеки няколко обиколки изяжда по един сварен картоф със сол, а понякога си позволява и по няколко хапки бургер. В менюто му влизат още пъпеш и диня.

“Когато правиш толкова дълго бягане, започват да ти се дояждат всякакви неща”, казва с усмивка бегачът.

Десетки хора се включват, за да пробягат по няколко километра с него, а някои го придружават с велосипеди и тротинетки. Благотворителната кауза събира сериозна подкрепа. На място е поставена дарителска кутия, а средствата постъпват и онлайн. “Само в кутията се събраха около 2200 евро. За онлайн даренията още чакам окончателната сума, но и там има доста средства”, казва варненецът.

Десетки хора се включват, за да бягат заедно с маратонеца
Десетки хора се включват, за да бягат заедно с маратонеца

След финала най-сериозният проблем не се оказват изморените крака. “Краката ми всъщност са добре. Най-лошото е, че съм се протрил и имам рани”, признава спортистът.

Сподели новината

Be the first to comment on "Валентин тича 24 часа, за да купи детска линейка: Пробягва 161 км с кауза, не спира, въпреки че прегрява"

Какво мислите?