Home » БЪЛГАРИЯ » Премахване на родово проклятие
Премахване на родово проклятие

Премахване на родово проклятие

Учените продължават да проникват в тайната на родовите проклятия и се учат да ги премахват без каквито и да било магии.

…Методи Т., на 32 години, потърсил психотерапевтична помощ. Той е стегнат, симпатичен млад човек, но разказал сърцераздирателна история:

Докторе, от години не мога да изляза от депресията.

Уж си имам всичко, а отношенията ми с жените никак не вървят. Колкото повече ми харесват, толкова по-бързо ме зарязват. Последната ми приятелка даже не ми обясни причините, просто каза, че всичко е свършено, и ме помоли да не й се обаждам повече. При баща ми ситуацията била подобна – майка ми го напуснала, когато съм бил току-що роден. А някога баба ми изоставила дядо ми с две дъщери на ръце…

Обяснява интегративният терапевт Д-Р ЛИАНА ЕНЕВА:

– Случаите, когато едни и същи нещастия се предават от роднина на роднина, народът нарича семейно проклятие, а на научен език това е нарушение на вътрешните структури на родовата памет. Работата е там, че всички събития, случващи се в семейството в продължение на столетия, се фиксират в родовото информационно поле, общо за всички негови членове.

От законите на физиката знаем, че енергията не изчезва, а само се видоизменя. Човешките емоции, най-вече изпитваните при конфликти и свади – това е същата онази енергия, концентрирана в родовата памет и влияеща на живота и съдбата на всеки член на семейството, дори ако той се е родил един век след момента, в който един от роднините е „проклел“ друг.

Такава „вина“ съсипва живота на хората, пречи им да създадат семейство, да родят и отгледат деца, води дори до трагична смърт в млада възраст. И в семейството възниква това, което е прието да се нарича „семейно проклятие“, „урочасване“, „венец на безбрачие“ и т.н.

Загубените деца

В случая с Методи специалистите решили да приложат метода на системните разстановки, когато ролите на членовете на семейството, както живите, така и мъртвите, се изпълняват от „заместници“ /обикновено това са студенти медици/. Методи избрал сред тях „баща, „дядо“, „майка“, „баба“ и „леля“. После, намирайки се в полухипнотично състояние, младият мъж ги подредил в пространството във верига. Лекарят забелязал, че във веригата между членовете на семейството останало свободно място.

– Чувствам, че там е необходимо да стои някой – казал Методи. – Но кой точно, не знам…

За разкриването на тази тайна помогнала възрастната леля на Методи, която той по настояване на лекаря убедил да дойде на приема. Тя разказала, че майката на Методи не искала да ражда и при първата си бременност направила аборт, а второто си дете родила само след като съпругът й твърдо настоял за дете.

Обяснява интегративният терапевт д-р Лиана ЕНЕВА:

Методи на подсъзнателно ниво е чувствал, че е дошъл на бял свят благодарение на неродено дете. Изобщо абортираните и рано починалите деца са важни за семейната система не по-малко от живите. Когато тяхното съществуване се премълчава или крие, доста често страдат именно онези деца, които са се родили непосредствоно след аборта или след внезапната смърт на голямото дете.

Сега, когато Методи знае причината за своите нещастия, той ще се освободи от вътрешното безпокойство, от чувството на неосъзната вина, и ще му бъде много по-лесно да строи отношения с жени и да създаде семейство.

Твоят коментар

About Натали Славчева

Какво мислите?